Aleksei Borealis Astrolog


BlogAstrologia rekreacyjna
Aleksei Borealis

18 sierpnia 2023 16:46 Mark Rusborn 3 min. czytania


Cześć. Nazywam się Aleksiej Borealis i jestem założycielem tej międzynarodowej szkoły. Często używam pseudonimu Mark Rusborn, ponieważ napisałem wiele książek pod tą nazwą.

Jestem rosyjskim astrologiem, autorem książek, podręczników i artykułów naukowych [1-6], oraz jednym z redaktorów AstroWiki. Przez wiele lat prowadziłem tę szkołę astrologii. Moją główną specjalizacją jest precyzyjne przewidywanie zdarzeń, które łatwo można zweryfikować.

Powszechnie uważa się, że astrologia nie może dokonywać precyzyjnych przewidywań. Moim zadaniem jest udowodnienie czegoś przeciwnego i nauczanie technik szczegółowego przewidywania przyszłości.

Przestrzegam naukowego podejścia do astrologii - stosuję zasady logiki i weryfikację dokonywanych przewidywań. Wynika to z tego, że przez pierwszą część mojego życia byłem całkowicie poświęcony nauce, pod kierunkiem najlepszych naukowców. Miałem szczęście poznać wiodących ekspertów mojej epoki, włączając w to laureata Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, Briana Schmidta [7].

W tym artykule przedstawiam krótkie informacje o moim tle i działalności astrologicznej.

Wykształcenie naukowe

 • Absolwent Szkoły Fizyki i Matematyki im. Kolmogorowa
 • Były radziecki fizyk (Wydział Fizyki MGU, dyplom, magister nauk).
 • Wczesne lata 2000 - praca nad doktoratem [8] na Australian National University.
 • Posiadacz dwóch prestiżowych stypendiów (G. Sorosa oraz Wicekanclerza Australii [8]).

Wykształcenie astrologiczne

 • Absolwent Szkoły Astrologii Johna Frawleya z tytułem QHС - Qualified Horary Craftsman, certyfikat.
 • Absolwent Szkoły Astrologii Roberta Zollera z tytułem CMA, Certified in Medieval Astrology, certyfikat.

Wykształcenie psychologiczne

 • Dyplom (magister nauk) z psychologii ze specjalizacją w hipnozie Ericksona, dyplom.
 • Uczestnik trzyletniego programu szkoleniowego dla psychoterapeutów z zakresu psychoterapii procesowej, z różnymi certyfikatami (PWI, Zurych, Szwajcaria, skany certyfikatów).
 • Uczestnik krótkoterminowych programów doskonalenia kwalifikacji:
  • Kliniczna i terapeutyczna hipnoza, Uniwersytet Międzynarodowy Antonio Carreiro, Brazylia, certyfikat.
  • Neurobiologia, Uniwersytet Chicagowski, USA (kurs online z Wydziału Medycyny i Neurobiologii Uniwersytetu Chicagowskiego, USA, certyfikat).

Mimo podstawowej wiedzy z zakresu psychologii, zaprzestałem praktyki psychologicznej, ponieważ nie jest ona zgodna z pracą jako astrolog przewidujący."

Główne aktywności astrologiczne

 • Co tydzień prowadzę superwizje dla praktykujących astrologów w języku rosyjskim, oraz dokonuję przewidywań co najmniej raz w tygodniu w małych grupach studenckich.
 • Przez ostatnie kilka lat nie udzielam bezpośrednich konsultacji klientom, skupiając się wyłącznie na nadzorowaniu praktykujących astrologów i przekazywaniu wiedzy.
 • Okazjonalnie udzielam ekspertów komentarzy dziennikarzom, które znacząco różnią się od powszechnie akceptowanych poglądów. Celem moim jest pokazanie, że astrologia nie jest tym, za co jest powszechnie uważana we współczesnym świecie.

Większość moich działań jest sprzeczna z obecnym głównym nurtem. Staram się unikać tworzenia zupełnie nowych "autorskich technik". Skupiam się raczej na przywracaniu zapomnianych technik. Zamawiam starożytne książki (lub ich skany online) z różnych części świata - z bibliotek uniwersyteckich, prywatnych kolekcji, itp. Następnie tłumaczę starożytne teksty z XVI i XVII wieku (okres świetności astrologii prognostycznej w Europie, kiedy to była dyscypliną uniwersytecką) i poszukuję działających technik.

Kryty

kuję wiele stwierdzeń zarówno starożytnych, jak i nowoczesnych astrologów, dopóki nie znajdę przekonujących dowodów, że konkretna technika przewidywania może przynieść zadowalające wyniki.

To właśnie techniki, zasady i algorytmy opracowane przeze mnie stanowią podstawę naszych kursów astrologicznych.

Kontakt

Możesz do mnie napisać pod adresem support@astro-school.org.

Linki i Bibliografia

 1. Mercurius Trismegistus Liber de Sapientia et Potestate Dei, Moscow: Linad Publishing, 2020 — 302 strony — ISBN 978-5-9710-7170-9, przekład z łaciny
 2. Forbidden Art. Samouczek Astrologii Horarnej, Moscow: Doctor Gaspar, 2010. — 302 strony — ISBN 978-5-904096-04-5
 3. Horary Astrology and Psychotherapy, Moscow: IP Borealis A.N., 2018. — 432 strony — ISBN 978-5-6041142-0-9
 4. The White Book. Jak Zacząć Żyć Życiem, Takim Jakim Chcesz, Moscow: Medkov, 2015. — 160 stron — ISBN 978-5-9903102-4-7
 5. Metodyczny Przewodnik "Metody Szkoły Astrologii Marka Rusborna", Moscow: IP Borealis A.N., 2017. — ISBN 978-5-4472-6546-4-7
 6. Gravitational Field of a Flat Scalar Wave, Theoretical and Mathematical Physics, Vol 118, No 2, 1999 (Źródło)
 7. Brian Schmidt, amerykański i australijski astrofizyk, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki 2011
 8. Raport roczny Research School of Astronomy & Astrophysics 2001, punkt 8 (Link do raportu uniwersyteckiego, Lokalna kopia)
 9. Brytyjski astrolog John Frawley
 10. Robert Zoller, amerykański astrolog i tłumacz starożytnych tekstów

Mark Rusborn

Mark Rusborn

Przeszukaj artykuły